Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Watermelon
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£3.75
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
Sainsbury's Watermelon
£3.75
Sainsbury's Watermelon
£1.50
80g
Cheapest
£0.60
£0.75 per 100g
160g
£1.50
£0.94 per 100g
300g
£2.50
£0.83 per 100g
540g
£4.00
£0.74 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Cashews & Raisins 250g
£1.98
£0.79 per 100g
Tesco
Cashews & Raisins 200g
£1.80
£0.90 per 100g
Sainsbury's
Fairtrade Peanuts & Raisins 100g
£1.10
£1.10 per 100g
Waitrose
Waitrose Nuts & Raisins
£2.30
Morrisons
Roasted Jumbo Cashews 150g
£2.75
£1.83 per 100g
see more
Good to know
Natural source of zinc
Creamy cashews mixed with South African Midnight Beauty raisins
Selected for sweetness and color
Zinc contributes to the normal function of the immune system
Reviews
2.7
117 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These have been absolutely dreadful"
"This is very annoying when it happens"
"This product is absolutely PERFECT"
"Will definitely be buying again"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
Sainsbury's
Mango Watermelon & Pineapple
28
£2.95
£1.13 per 100g
Sainsbury's
Fizzy Watermelon Slices
£0.75
£1.07 per 100g
Sainsbury's
Watermelon Witches Sweets
£1.25
£0.96 per 100g
Sainsbury's
Watermelon Strawberry & Lime Squash
£2.30
£0.15 per 100ml
Sainsbury's
Apple Watermelon & Strawberry Juice Drink
18
£1.60
Sainsbury's
Free From All Butter Chocolate Twists Taste the Difference
19
£2.06
Sainsbury's
Free From All Butter Croissants Taste the Difference
28
£2.75
£0.98 per 100g
Sainsbury's
Creamy Coleslaw & Potato Salad
17
£2.00
Sainsbury's
Free From Chocolate Muffins Taste the Difference
14
£2.21
Sainsbury's
Free From Bran Flakes
14
£2.10
£0.70 per 100g
Related Products
Breezer
Watermelon
1
£2.00
£0.73 per 100ml
Rowntree's
Watermelon Ice Lollies
120
£2.36
£0.81 per 100ml
Sour Patch Kids
Watermelon Flavour Sweets
23
£1.40
£1.17 per 100g
Barry M
Watermelon Haze Setting Mist
£8.99
£12.84 per 100ml
XOXO
Sparkling Watermelon Can
£1.95
£0.59 per 100ml
HiSmile
Watermelon Toothpaste
£6.00
£6.00 per 100g
J2O
Apple & Watermelon Fizz
2
£3.25
£0.43 per 100ml
White Claw
Watermelon
£2.20
Elfliq
Watermelon
£4.00
NATURE'S PICK
Watermelon
£2.69
Related Searches
Sainsbury's
Raisins
Mixed Nuts
Nuts
Cashews