Today's Deals
Help Guides
Download App
McVitie's
Gold Bars 7 Caramel Flavour
124g
7
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.25
£0.14 per 100g
VISIT
Asda
£1.98
£0.23 per 100g
VISIT
Morrisons
£2.00
£1.00
£0.23 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.00
£0.23 per 100g
£1 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how McVitie's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.25
Usually
£2.00
£1.25
Sizes
McVitie's Gold Caramel Flavour Biscuit Bars Multipack
Cheapest
£1.00
7 x 124g
£1.25
£0.14 per 100g
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Toffee Biscuit Chocolate Bars 42g
£1.75
£1.04 per 100g
Tesco
Dreamy Caramel Chocolate Bars Multipack 40g
£1.65
£0.69 per 100g
Morrisons
Milk Chocolate Break Multipack
£1.60
Asda
Free From by 4 Chocolate Cake Bars 120g
£2.52
£2.10 per 100g
Good to know
Free from
Artificial Colours and Artificial Flavours
Gold bars are a light, crunchy, biscuit snack with a golden caramel flavoured coating
95kcal, 398kJ per 18.3g bar
No hydrogenated vegetable oil
No artificial colours or flavours
Suitable for Vegetarians
Offers a moment of guilt-free heavenly indulgence throughout the day
A guilt-free little lift to break up the day, any time, anywhere.
see more
Reviews
4.7
227 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"These are so delicious but alas"
"They are my favourite ever and I'm nearly 80"
"They are so moreish I usually have 2"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From McVitie's
22g
7
McVitie's
Club Orange Chocolate Biscuit Bars
205
£1.25
£0.81 per 100g
22g
7
McVitie's
Club Mint Chocolate Biscuit Bars
234
£1.25
£0.81 per 100g
22g, 154g
7
McVitie's
Club Salted Caramel Chocolate Biscuit Bars
62
£1.50
£0.97 per 100g
24.6g
7
McVitie's
Penguin Mint Chocolate Biscuit Bars
12
£1.00
£0.58 per 100g
24.6g
7
McVitie's
Penguin Orange Chocolate Biscuit Bars
13
£1.00
£0.58 per 100g
109.9g
5
McVitie's
Digestives Caramel Millionaire Slices
169
£1.50
£0.27 per 100g
24.6g
7
McVitie's
Penguin Caramel Flavour Bars
1
£1.00
£0.58 per 100g
24.6g
14
McVitie's
Penguin Milk Chocolate Biscuit Bar 14x344.4g Family Pack
222
£2.00
£0.58 per 100g
232g
McVitie's
Gold Digestives
58
£2.25
£0.97 per 100g
490g
McVitie's
Victoria Our Classic Gold Biscuits Selection
£5.00
£1.02 per 100g
Related Products
20g
9
Twix
Chocolate Biscuit Multipack Bars
20
£2.64
£1.47 per 100g
136.5g
7
Fox's
Rocky 7 Caramel Multipack Biscuit Bars
85
£1.55
£0.16 per 100g
40g
9
Twix
Caramel & Milk Chocolate Twin Biscuit Snack Bars Multipack
46
£2.75
£0.76 per 100g
40g
4
Twix
Caramel & Milk Chocolate Fingers Biscuit Twin Snack Bars
37
£1.00
£0.63 per 100g
133g
7
Fox's
Rocky 7 Original Multipack Biscuit Bars
90
£1.55
£0.17 per 100g
20g, 320g
16
Twix
Biscuits
7
£1.00
£0.31 per 100g
Twix
Caramel & White Chocolate Fingers Biscuit Snack Bars Multipack
52
£2.75
25g
5
Fox's
Rocky Stack'd Vanilla Cream Flavour Multipack Biscuit Bar
36
£1.55
£1.24 per 100g
25g
5
Fox's
Rocky Stack'd Chocolate Cream Flavour Multipack Biscuit Bar
29
£1.55
£1.24 per 100g
12.8g
8
Kinder
Cards Chocolate & Milk Wafer Biscuits Multipack
82
£1.75
£1.71 per 100g
Related Searches
McVitie's
Biscuits
Sweets
Chocolate Bars
Bars