Today's Deals
Help Guides
Download App
Meridian
Crunchy Peanut Butter 100% Nuts
280g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.20
£0.79 per 100g
VISIT
Waitrose
£2.20
£0.79 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.80
£1.00 per 100g
£2.20 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.80
£1.00 per 100g
£2 CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Meridian prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.00
Usually
£2.80
£2.20
Sizes
280g
Cheapest
£2.20
£0.79 per 100g
470g
Best Value
£2.50
£0.53 per 100g
1kg
£6.44
£0.64 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Crunchy Peanut Butter 340g
£1.80
£0.53 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Crunchy Peanut Butter
£2.75
Sainsbury's
Peanut Butter Crunchy 340g
£1.10
£0.32 per 100g
Tesco
Crunchy Peanut Butter 340g
£0.95
£0.28 per 100g
Good to know
#7 in Crunchy Peanut Butters
100% peanuts used
Roasted with skins on
No palm oil ever
No added sugar or salt
Gluten and dairy free
Suitable for vegans and vegetarians
Deliciously good on toast or straight from the jar
see more
Reviews
4.0
141 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"This is a Lovely Crunchy and very tasty Peanut Butter"
"I think the consistency is perfect and tastes great"
"I love all the Meridian nut butters"
"I think I have tried most Peanut Butters and always come back to this one"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Meridian
280g
Meridian
Organic Crunchy Peanut Butter
2
£4.00
£1.43 per 100g
280g
Meridian
Natural Smooth Peanut Butter No Salt 100% Nuts
107
£2.20
£0.79 per 100g
170g
Meridian
100% Nuts Crunchy Almond Butter
42
£3.40
£2.00 per 100g
1kg
Meridian
Smooth Peanut Butter
28
£6.44
£0.64 per 100g
Meridian
Protein Smooth Peanut Butter
1
£5.70
470g
Meridian
Smooth Almond Butter 100%
9
£7.95
£1.69 per 100g
Related Products
Whole Earth
100% Peanut Butter Crunchy
51
£3.00
Waitrose Ltd
Waitrose 100% Nuts Crunchy Peanut Butter
50
£5.50
Morrisons
100% Crunchy Peanut Butter
83
£1.80
Whole Earth
100% Peanut Butter Smooth
48
£3.00
1kg
Nuts Abt Nature
Nuts About Nature 100% Peanut Butter Crunchy No Added Sugar
31
£5.45
£0.55 per 100g
340g
Tesco
Crunchy 100% Peanut Butter
2
£1.80
£0.53 per 100g
Whole Earth
100% Crunchy Peanut Butter
£5.50
340g
Nuts Abt Nature
Nuts About Nature Peanut Butter Crunchy
85
£2.35
£0.69 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose 100% Peanuts Crunchy Peanut Butter
68
£2.45
454g
Whole Earth
Crunchy Peanut Butter
112
£3.00
£0.66 per 100g
Related Searches
Meridian
Peanut Butters
Spreads