Today's Deals
Help Guides
Download App
Nesquik
Chocolate Flavoured Milkshake Powder Tub
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Iceland
£3.16
£2.75
£1.05 per 100g
VISIT
Co-op
£3.50
£1.17 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nesquik prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.16
Usually
£3.30
Highest
£3.50
£3.16
Sizes
300g
Cheapest
£3.16
£1.05 per 100g
500g
Best Value
£3.85
£0.77 per 100g
Supermarket Alternatives
Tesco
No Added Sugar Chocolate Flavoured Milkshake Mix 300g
£2.60
£0.87 per 100g
Asda
Banana Flavour Mix Milk Shake
£2.58
Sainsbury's
Drinking Chocolate 300g
£3.50
£1.17 per 100g
Good to know
#5 in Chocolate Powders
Chocolate flavour milkshake mix with added vitamins D and C
Fortified with vitamin D
No added colours, artificial flavours, sweeteners or preservatives
33 servings per tub
Rainforest Alliance certified
Fully recyclable packaging
Contributes to normal function of immune system
Needed for normal growth and development of bones in children
see more
Reviews
4.8
14 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"I love hot chocolate and chocolate milkshake so I bought this one as I can really taste the chocolate"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nesquik
300g
Nesquik
Banana Flavoured Milkshake Powder
4
£2.00
£0.67 per 100g
300g
Nesquik
Strawberry flavoured milkshake powder tub
19
£2.75
£0.92 per 100g
500g
Nesquik
Strawberry Milkshake Powder Tub
363
£3.85
£0.77 per 100g
500g
Nesquik
Banana Milkshake Mix
205
£3.85
£0.77 per 100g
375g
Nesquik
Nestle Nesquik Cereal Cereal
265
£2.50
£0.67 per 100g
Nesquik
Strawberry Flavoured Milkshake Powder Tub
£2.00
26g
Nesquik
Chocolate Milk Slices
6
£1.25
£1.20 per 100g
400g
Nesquik
Hot Chocolate Powder Tin
29
£2.50
£0.63 per 100g
55g, 330g
Nesquik
Chocolate Desserts
31
£1.43
£0.43 per 100g
Related Products
310g
Nestle
Nesquik Strawberry Flavour Cereal
73
£3.00
£0.97 per 100g
330ml
Shaken Udder
Chocolate Protein Milkshake
57
£1.50
£0.45 per 100ml
750ml
Shaken Udder
Chocolush Milkshake
312
£2.00
£0.27 per 100ml
COWBELLE
Chocolate Flavoured Protein Milkshake
£0.99
Shaken Udder
Chocolush Chocolate Flavoured Milkshake
147
£1.95
25g, 150g
Iceland
Nestle Nestle Chocolate Breakfast Cereal Bars Multipack
30
£1.00
£0.67 per 100g
330ml
Shaken Udder
Double Choc Milkshake
29
£1.75
£0.53 per 100ml
330ml
Frijj
Chocolate Flavour Milkshake
111
£1.00
£0.30 per 100ml
330ml
Barebells
Protein Milkshake Chocolate Flavour
2
£2.50
£0.76 per 100ml
330ml
UFit
Chocolate Flavour High Protein Milkshake
2
£1.78
£0.54 per 100ml
Related Searches
Nesquik
Cocoa Powders
Milkshake Powders