Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
No.1 Free Range Blossom Honey Roast Ham
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.68
£4.60
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.37
Usually
£4.60
£3.68
Sizes
No.1 Free Range Blossom Honey Roast Ham
Cheapest
£3.68
No. 1 Free Range Blossom Honey Roast Ham
£63.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
British Honey Roast Ham 16 Slices 400g
£5.00
£1.25 per 100g
Iceland
Wafer Thin Honey Roast Ham 210g
£2.00
£0.95 per 100g
Waitrose
Waitrose Finely Sliced Wiltshire Honey Ham
£3.90
Sainsbury's
12 Honey Roast Ham Slices 240g
£2.75
£1.15 per 100g
Tesco
Honey Roast Ham Slices 400g
£2.19
£0.55 per 100g
Asda
Wafer Thin Honey Roast Ham 400g
£2.19
£0.55 per 100g
see more
Good to know
Succulent ham made with pork from pedigree Hampshire boars
Dry cured by hand, wrapped in muslin and hung for 21 days
Oven-roasted with English blossom honey
Pigs reared on British farms with high animal welfare and commitment to sustainable farming
Pigs spend entire lives outdoors with straw-filled arcs and tents for shelter
Fresh pork always British and always outdoor bred or free-range
see more
Reviews
4.2
123 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very lean and reasonable thick slices"
"Very difficult to find elsewhere and it is delicious"
"This is tasty ham and I enjoy it"
"Very useful quantity of meat for use in a variety of styles"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
No.1 Free Range Dry Cured Honey Glazed Ham
£40.00
Waitrose Ltd
Waitrose British Honey Roast Ham 6 Slices
215
£3.35
Waitrose Ltd
British Wiltshire Honey Roast Thick Cut Ham
126
£3.90
Waitrose Ltd
Duchy Organic Honey Roast Ham 3 Slices
107
£4.25
Waitrose Ltd
Essential British Finely Sliced Honey Roast Ham
48
£2.00
Waitrose Ltd
Waitrose British Honey Roast Ham Made Without Nitrites
49
£3.25
Waitrose Ltd
No.1 Free Range Wiltshire Cured Ham
174
£3.68
Waitrose Ltd
Waitrose British Wiltshire Cured Honey Roast Ham 4 Slices
230
£3.90
Waitrose Ltd
No.1 Free Range Wiltshire Ham on the Bone
£45.00
Waitrose Ltd
No.1 Free Range 4 Smoky Pork Sausages with Honey
49
£5.30
Related Products
Tesco
Honey Roast Ham Slices
67
£0.82
£0.66 per 100g
Tesco
Honey Roast Ham Slices
152
£2.19
£0.55 per 100g
Tesco
Honey Roast Ham Chunks
59
£2.30
Tesco
British Honey Roast Ham Slices
68
£5.00
£1.25 per 100g
Tesco Finest
Finely Sliced Honey Roast Ham
79
£3.75
Tesco
Wafer Thin Honey Roast Ham Slices
75
£2.19
£0.55 per 100g
Tesco
Wafer Thin Honey Roast Ham Slices
103
£1.30
£1.04 per 100g
Tesco
British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices
73
£2.30
£1.92 per 100g
Tesco
Prime Cuts Honey Roast Ham 6 Slices
74
£2.30
£1.92 per 100g
Bearfields
Carved Honey Ham
13
£3.00
£3.00 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Hams
Sliced Hams
Lunch Meats