Today's Deals
Help Guides
Download App
Palwin
Menorah Red Dessert Wine No.10
75cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£12.20
£1.63 per 100ml
VISIT
Tesco
£12.20
£1.63 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£13.20
£1.76 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£11.75
Usually
£12.20
£12.20
Supermarket Alternatives
Tesco
Douro 75cl
£11.50
£1.53 per 100ml
Morrisons
The Best Barbera D'Asti
£9.75
Sainsbury's
House Torla Rioja Red Wine 75cl
£6.25
£0.83 per 100ml
Asda
Ruby Port 1l
£12.50
£1.25 per 100ml
Waitrose
Waitrose Blueprint Pinot Noir
£7.50
see more
Good to know
Palwin No. 10 is a mellow dessert wine
It has a pleasant bouquet and rich taste
All Wines, Beverages and Grape Juice produced by Carmel are Kosher for Passover and the whole year round
Strict adherence to all the rules without any of Orla, Tevel and Shviit
All wines have been pasteurised and are considered to be Yayin Mevushal
see more
Reviews
3.0
4 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
75cl
Blossom Hill
Soft & Fruity Red Wine
16
£5.50
£0.73 per 100ml
75cl
Cali By Snoop
Cali. By Snoop Red Wine
24
£10.00
£1.33 per 100ml
150cl
Jam Shed
Malbec Red Wine
222
£15.00
£1.00 per 100ml
1.5l
Jam Shed
Shiraz Australia
724
£12.50
£0.83 per 100ml
75cl
Beyerskloof
Pinotage Red Wine
13
£10.00
£1.33 per 100ml
100cl
Sainsbury's
Sangria Red Wine
13
£3.55
£0.36 per 100ml
187ml
Campo Viejo
Rioja Tempranillo Red Wine
268
£3.20
£1.71 per 100ml
75cl
19 Crimes
The Banished Red
15
£8.00
£1.07 per 100ml
75cl
The Straw Hat
Soft & Juicy Red Wine
71
£5.00
£0.67 per 100ml
75cl
Barossa Ink
Cabernet Sauvignon Red Wine
33
£12.00
£1.60 per 100ml
Related Searches
Palwin
Red Wines
Wines
Alcohols
Drinks