Today's Deals
Help Guides
Download App
Popchips
Sour Cream & Onion Crisps
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£1.10
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Popchips prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.00
Usually
£1.10
£1.10
Sizes
Popchips Sour Cream & Onion Crisps
Cheapest
£1.10
85g
£1.65
£1.94 per 100g
5 x 17g
£2.25
£2.65 per 100g
Supermarket Alternatives
Tesco
Prawn Marie Rose Crisps
£1.50
Asda
Salt & Vinegar Flavour Potato Twists 120g
£1.10
£0.92 per 100g
Morrisons
The Best Steak Ale & Onion Crisps
£1.25
Waitrose
Essential Salt & Malt Vinegar Multipack Crisps
£1.00
Sainsbury's
Salt & Vinegar Multipack Crisps 25g
£0.85
£0.57 per 100g
see more
Good to know
We've reduced packaging by 24%
Popped not fried
The dip is already in the chip
418kJ/99kcal per 23g pack
Gluten free
No artificial flavours or colours
Suitable for vegetarians
Better for you doesn't have to be boring
Make life pop
see more
Reviews
4.3
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Popchips
Popchips
Sour Cream & Onion Multipack Crisps
147
£1.65
£1.94 per 100g
Popchips
Barbecue Multipack Crisps
314
£1.65
£1.94 per 100g
Popchips
Barbeque Flavour Sharing Crisps
327
£1.65
£1.94 per 100g
Popchips
Sea Salt Crisps
3
£1.00
Popchips
Barbeque Grab Bag Crisps
£1.12
Popchips
Sea Salt & Vinegar Crisps
65
£1.00
Popchips
Barbeque Potato Chip Crisps
6
£1.00
Popchips
Chargrilled Steak Multipack Crisps
15
£2.25
£2.65 per 100g
Popchips
Sea Salt & Vinegar Sharing Crisps
255
£1.65
£1.94 per 100g
Popchips
Peri Peri Chicken Sharing Crisps
1
£2.25
£2.65 per 100g
Related Products
Pringles
Sour Cream & Onion Crisps Can
21
£1.17
£0.24 per 100g
Pringles
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
21
£2.00
£1.21 per 100g
Pringles
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
287
£2.50
£1.35 per 100g
Pringles
Sour Cream & Onion Crisps
10
£2.50
£1.52 per 100g
Tyrrells
Lentil Sour Cream Crisps
65
£1.50
Pringles
Minis Sour Cream & Onion Multipack Crisps
89
£2.25
£1.88 per 100g
Pringles
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
£3.00
£1.50 per 100g
Pop-Tastic!
Potato Crisps Sour Cream & Onion
16
£1.00
Pop-Tastic!
Potato Crisps Sour Cream & Onion
2
£1.25
Pringles
Sour Cream & Onion Snacking Crisps
41
£9.00
£1.88 per 100g
Related Searches
Popchips
Crisps
Chips
Snacks
Bags