Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Peanut Butter Crunchy
700g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.30
£0.33 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.30
Usually
£1.99
Highest
£2.30
£2.30
Sizes
340g
Best Value
Cheapest
£1.10
£0.32 per 100g
700g
£2.30
£0.33 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Classic Crunchy Peanut Butter 700g
£1.97
£0.28 per 100g
Tesco
Crunchy Peanut Butter 700g
£2.00
£0.29 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Crunchy Peanut Butter
£2.75
Sainsbury's
Peanut Butter Smooth 700g
£2.30
£0.33 per 100g
Reviews
3.3
73 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is a lovely tasting peanut butter with a nice amount of crunch and not in the slightest bit oily"
"This is nice peanut butter - it has 95% roasted peanuts"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
1kg
Sainsbury's
100% Crunchy Peanut Butter
£5.45
£0.55 per 100g
700g
Sainsbury's
Peanut Butter Smooth
69
£2.30
£0.33 per 100g
340g
Sainsbury's
Peanut Butter Smooth
69
£1.10
£0.32 per 100g
340g
Sainsbury's
100% Smooth Peanut Butter
£2.35
£0.69 per 100g
340g
Sainsbury's
Smooth Organic Peanut Butter
£2.65
£0.78 per 100g
300g
Sainsbury's
Crunchy Cheese Coleslaw
66
£1.40
£0.47 per 100g
150g
Sainsbury's
Crunchy Taco Shells
16
£2.10
£0.12 per 100g
180g
Sainsbury's
Crunchy Traditional Coleslaw
501
£1.25
£0.69 per 100g
140g
Sainsbury's
Salt & Vinegar Crunchy Sticks
49
£1.15
£0.82 per 100g
600g
Sainsbury's
Sweet & Crunchy Stir Fry
41
£2.10
£0.35 per 100g
Related Products
454g
Whole Earth
Crunchy Peanut Butter
112
£3.00
£0.66 per 100g
Morrisons
100% Crunchy Peanut Butter
83
£1.80
Whole Earth
100% Peanut Butter Crunchy
51
£3.00
1kg
Meridian
Crunchy Peanut Butter
56
£6.44
£0.64 per 100g
280g
Meridian
Crunchy Peanut Butter 100% Nuts
141
£2.20
£0.79 per 100g
225g
Marmite
Crunchy Peanut Butter Spread
124
£1.00
£0.44 per 100g
340g
Whole Earth
Crunchy Organic Peanut Butter
137
£4.50
£1.32 per 100g
300g
Pip & Nut
Crunchy Peanut Butter
593
£2.25
£0.75 per 100g
1kg
Whole Earth
Original Crunchy Peanut Butter
59
£6.44
£0.64 per 100g
280g
Meridian
Organic Crunchy Peanut Butter
2
£4.00
£1.43 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Peanut Butters