Today's Deals
Help Guides
Download App
Saxa
Table Salt
70g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.15
£1.64 per 100g
4 FOR 3
VISIT
Asda
£1.16
£1.66 per 100g
VISIT
Ebay
£35.99
£51.41 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Saxa prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.05
Usually
£27.49
£1.15
Sizes
Saxa Table Salt
£3.00
70g
Cheapest
£1.15
£1.64 per 100g
750g
£1.90
£0.25 per 100g
750g
£1.86
£0.25 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Table Salt 750g
£0.82
£0.11 per 100g
Sainsbury's
Fine Sea Salt 350g
£1.30
£0.37 per 100g
Tesco
Cooking Salt 1.5kg
£1.90
£0.13 per 100g
Waitrose
Waitrose Fine Crystal Sea Salt
£1.90
Reviews
1.0
1 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Saxa
350g
Saxa
Sea Salt Fine
30
£1.65
£0.47 per 100g
Related Products
750g
Sainsbury's
Table Salt Bottle
67
£0.75
£0.10 per 100g
400g
Cerebos
Extra Fine Iodised Table Salt
64
£1.70
£0.43 per 100g
750g
ASDA
Table Salt
272
£0.82
£0.11 per 100g
READY, SET…COOK!
British Table Salt
£0.65
Waitrose Ltd
Essential Table Salt
97
£0.85
352g
Haribo
Share the Happy Mini Bag Multipack
18
£3.00
£0.85 per 100g
100ml
Ben & Jerry's
Ben & Jerry's Brookie-Dough Mini Ice Cream Tub Multipack
16
£5.75
£1.44 per 100ml
Pringles
Salt and Vinegar Tub
£1.00
296g
Nestle
Mixed Minis
£4.90
£1.66 per 100g
Co-op
Millionaire Mini Bites Tub
£3.10
£0.17 each
Related Searches
Saxa
Salts
Table Salts