Today's Deals
Help Guides
Download App
Sheba
Sauce Collection Adult Cat Food Pouch Fish Selection
85g
40
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£17.68
£0.52 per 100g
VISIT
Pets At Home
£17.69
£0.52 per 100g
VISIT
Ebay
£22.99
£0.68 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
85g
Cheapest
£4.95
£5.82 per 100g
40 x 85g
Best Value
£17.68
£0.52 per 100g
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Adult Complete Nutrition Selection 1 7 Years Meat in Gravy Cat Food 100g
£2.59
£0.22 per 100g
Tesco
Tesco Adult Cat Mixed Selection In Gravy 400g
£4.30
£0.18 per 100g
Morrisons
Complete Fish Selection In Jelly Pouches
£3.50
Waitrose
Waitrose White Tuna Meat with Shrimp in Gravy
£1.15
Good to know
Product consists of delicate fine flakes coated in a delicious gravy
Made with the finest flaked pieces
Offers a delicate texture in every bite
Recommended feeding amounts based on cat's weight
Can be served with a mix of wet and dry food
Requires a transition phase during feeding
Fresh water should always be available
Surplus food can be chilled for up to 2 days
Sheba has been preparing wet cat food recipes for over 30 years
Offers a variety of tastes and textures for cats
see more
Reviews
4.5
6 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sheba
85g
12
Sheba
Fine Flakes Cat Food Pouches Fish in Gravy
1
£5.96
£0.58 per 100g
Sheba
Fresh & Fine Wet Cat Food Pouches Fish collection in Gravy
£15.45
85g
12
Sheba
Sauce Collection Cat Food Pouches Poultry Selection
2
£5.96
£0.58 per 100g
85g
40
Sheba
Mixed Selection Wet Kitten Food In Gravy Pouches
4
£15.69
£0.46 per 100g
85g
12
Sheba
Select Slices Cat Food Pouches Fish in Gravy
231
£5.96
£0.58 per 100g
50g
15
Sheba
Fresh & Fine Adult 1+ Wet Cat Food Pouches Fish Collection in Gravy
53
£4.95
£0.66 per 100g
85g
12
Sheba
Select Slices Cat Food Pouches Poultry in Gravy
47
£4.95
£0.49 per 100g
85g
40
Sheba
Select Slices Adult 1+ Poultry Selection in Gravy Cat Food Pouches Mega Pack
19
£14.99
£0.44 per 100g
85g
12
Sheba
Select Slices Cat Food Pouches
207
£4.95
£0.49 per 100g
60g
Sheba
Fillets Chicken & Fish in Gravy Adult Wet Cat Food Tray
45
£1.00
£1.67 per 100g
Related Products
50g
5
Encore
Cat Pouch Fish Selection In Gravy
7
£4.88
£1.95 per 100g
85g
8
Scrumbles
Wet Cat Gravy Selection Pouch
3
£5.25
£0.77 per 100g
85g
12
Whiskas
1+ Country Collection Mix Adult Wet Cat Food Pouch in Gravy Tasty Classic Selection with Veg
3,630
£3.99
£0.39 per 100g
50g
10
Encore
Natural Wet Cat Food Fish Selection in Jelly Pouch Multipack
12
£8.00
£1.60 per 100g
85g
12
Whiskas
1+ Adult Wet Cat Food Pouches Meaty Meals Selection in Gravy
13
£4.25
£0.42 per 100g
50g
5
Encore
Fish Selection in Jelly Adult Cat Food Pouches
25
£4.88
£1.95 per 100g
85g
12
Harringtons
Meaty Selection in Gravy Wet Cat Food Multipack
20
£5.38
£0.53 per 100g
85g
40
Whiskas
1+ Adult Wet Cat Food Pouches Fish Selection in Jelly
461
£11.85
£0.35 per 100g
50g
24
Encore
Fish Selection in Jelly Pouches Cat Food
£14.79
£1.23 per 100g
80g
40
Felix
Tasty Shreds Mixed Selection Cat Food Pouches
523
£14.00
£0.44 per 100g
Related Searches
Sheba
Cat Foods
Cat Food Pouches