Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Soft Handled Scissors
12cm
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.65
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.00
Highest
£1.65
£1.65
Sizes
Tesco Soft Handled Scissors
£2.00
12cm
Cheapest
£1.65
Supermarket Alternatives
Tesco
T.Soft Handled Scissors
£2.50
£1.25 each
Asda
Scissors
£1.75
Boots
Straight Scissors
£3.00
Good to know
Ideal for practical household and craft uses
Stainless steel blades
Soft ergonomic handle
Reviews
2.0
2 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
Tesco
T.Soft Handled Scissors
2
£2.50
£1.25 each
Tesco
Go Cook Soft Grip Scissors
14
£5.50
Tesco
Luxury Soft Ultra Soft Tissues 130 Sheets
11
£2.65
250g
Tesco
Soft Figs
79
£2.75
£1.10 per 100g
250g
Tesco
Soft Apricots
138
£2.80
£1.12 per 100g
440g
Tesco
Soft Figs
47
£4.75
£1.08 per 100g
Tesco
Luxury Soft Facial Tissue Ultra Soft 56 sheets
£0.95
250g
Tesco
Soft Pitted Dates
53
£2.30
£0.92 per 100g
2l
Tesco
Soft Scoop Neapolitan
79
£1.49
£0.07 per 100ml
2kg
Tesco
Soft Baking Spread
74
£3.70
£0.19 per 100g
Related Products
21cm
Maped
Advanced Scissors Oxford Scissors
3
£5.25
Keep It Handy
Multifunction Scissors
1
£1.50
Tesco Home
Tesco Scissors
38
£1.75
Tesco Home
Tesco All Purpose Scissors
£2.50
Staedtler
Noris Jumbo Pastel Scissors Assortment
£0.45
George Home
Kitchen Soft Grip Handle Scissors
£2.25
CushGrip Soft Grip Nail Scissors
£7.00
Korbond
Scissors Soft Touch 6"
2
£3.20
Korbond
Household Scissors 8 Inches Soft Touch
5
£4.45
Korbond
Scissors Dressmaker
£8.08
Related Searches
Tesco
Scissors
Clippers
Cutters