Today's Deals
Help Guides
Download App
Veet
3 Minute Cream For Normal Skin
100ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Superdrug
£5.49
£5.49 per 100ml
VISIT
Ebay
£7.49
£7.49 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Veet prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£5.04
Highest
£7.49
£5.49
Supermarket Alternatives
Boots
Smooth Care Legs Hair Removal Cream Sensitive Skin200 ml 200ml
£5.00
£2.50 per 100ml
Superdrug
Sensitive Hair Removal Cream
£4.00
Waitrose
Waitrose Pure Day Cream
£3.70
Morrisons
Facial Moisturiser
£1.00
Tesco
Extracts Aloe Vera Body Lotion 400ml
£1.75
£0.44 per 100ml
see more
Good to know
Veet Hair Removal Cream removes even the shortest hair
Designed for Normal Skin
Enriched with lotus milk and jasmine fragrance
Smooth skin lasts up to twice as long as shaving
Hair takes noticeably longer to grow back than shaving
Follow directions for use
Do not exceed 6 minutes total application time
Not suitable for use on face, head, breast, perianal or genital areas
Do not use on scars, moles, spotty, broken, irritated or sunburnt skin
Do not use on skin which has been depilated in the last 72 hours
see more
Reviews
3.6
12 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Veet
400ml
Veet
Expert Hair Removal Cream Legs & Body
78
£11.56
£2.89 per 100ml
200ml
Veet
Men Total Pro Hair Removal Cream for Chest & Body Normal Skin
82
£5.69
£2.85 per 100ml
200ml
Veet
Hair Removal Cream for Body & Legs Lotus Milk & Jasmine for Normal Skin
8
£7.49
£3.75 per 100ml
200ml
Veet
Expert Hair Removal Cream Legs &
79
£2.99
£1.50 per 100ml
200ml
Veet
Pure Hair Removal Cream Body & Legs for Sensitive Skin
181
£6.64
£3.32 per 100ml
200ml
Veet
Hair Removal Cream Body & Legs For Normal Skin200 ml
10
£7.50
£3.75 per 100ml
100ml
Veet
Pure Hair Removal Cream for Sensitive Skin
63
£2.49
£2.49 per 100ml
50ml
Veet
Pure Hair Removal Cream for Face Sensitive Skin
14
£3.75
£3.75 per 100ml
400ml
Veet
Pure Inspirations Hair Removal Cream Body & Legs for Sensitive Skin Spray On
59
£12.99
£3.25 per 100ml
400ml
Veet
Men Hair Removal Cream for Sensitive Skin
25
£5.55
£1.39 per 100ml
Related Products
Morrisons
Hair Removal Cream Sensitive Skin
2
£4.00
150ml
E45
Veet Men In Shower Hair Removal Cream for Chest & Body Sponge
29
£9.00
£6.00 per 100ml
Braun
Silk-Epil 3 Corded Epilator For Hair Removal Se3-031
£37.99
Braun
Hair Removal Epilator Se3-202
£49.99
250ml
Aussie
3 Minute Miracle Reconstructor Hair Treatment
3,064
£3.50
£1.40 per 100ml
40ml
Boots
Smooth Care Facial Hair Removal Cream Sensitive Skin
102
£3.50
£8.75 per 100ml
200ml
Nads
Nad's Nads Hair Removal Cream For Men200 ml
88
£8.99
£4.50 per 100ml
50ml
Nivea
Face Regenerating Night Cream for Normal & Combination Skin
229
£2.49
£4.98 per 100ml
100ml
Nair
Sensitive Hair Remover Cream Aloe Vera
144
£1.99
£1.99 per 100ml
Braun
Silk-Epil 7 Epilator For Easy Hair Removal Lasting Smooth Skin 7-241
64
£99.99
Related Searches
Veet
Creams
Hair Removal Creams
Body Creams
Spatulas