Today's Deals
Help Guides
Download App
Vital Baby
Aquaint Anti-Bacterial Hygiene Sanitising Water
50ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£2.09
£4.18 per 100ml
VISIT
Boots
£2.23
£4.46 per 100ml
VISIT
Amazon
£2.23
£4.46 per 100ml
VISIT
Superdrug
£2.69
£5.38 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Vital Baby prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.99
Usually
£2.69
£2.09
Sizes
50ml
Cheapest
£2.09
£4.18 per 100ml
500ml
Best Value
£3.99
£0.80 per 100ml
Supermarket Alternatives
Tesco
Antibacterial Multi Purpose Cleanser Spray 750ml
£0.79
£0.11 per 100ml
Asda
Lemon All Purpose Cleaner 1l
£1.04
£0.10 per 100ml
Sainsbury's
JS Antibacterial Kitchen with Bleach Spray 750ml
£0.79
£0.11 per 100ml
Good to know
Vital Baby Aquaint is a multipurpose, 100% natural antibacterial Sanitising Water that kills 99.9% of bacteria
No alcohol or other harsh chemicals, no fragrances, no preservatives
No need to rinse
Endorsed by Allergy UK and suitable for people with allergies or sensitive skin
Passed stringent UK drinking water tests
Safe to be handled by children without adult supervision
500ml and 50ml spray bottle available
Safe to Swallow, Alcohol Free, Antibacterial
Effective for Hands, Face and Accessories
Clinically Tested
see more
Reviews
4.8
21 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"Very very useful for sanitising toys"
"This product is for cleaning their teething toys and dummies on the go"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
50ml
Cuticura
Antibacterial Hand Gel
1
£1.00
£2.00 per 100ml
800ml
Flash
3 In 1 Anti Bacterial Bathroom Spray
25
£2.44
£0.31 per 100ml
750ml
Calgon
3-in-1 Antibacterial Water Softener Gel Limescale Protection Washing
95
£5.00
£0.67 per 100ml
Dettol
Antibacterial Large Cleansing Wipes
68
£1.00
£0.03 each
INEOS
Hygienics Anti Viral & Anti Bacterial Hand Sanitiser Wipes 15 Sheet
11
£1.25
£0.08 each
Milton
Biodegradable Antibacterial Surface Wipes
31
£2.18
£0.07 each
Minky
Anti-Bacterial Kitchen Pad
1
£2.99
500ml
Milton
Maximum Protection Antibacterial Surface Spray
24
£2.14
£0.43 per 100ml
Dettol
30 x Antibacterial Multi Surface Cleaning Wipes
68
£1.50
Sani
Hands Anti-Bacterial Hand Wipes
17
£1.00
£0.08 each
Related Searches
Vital Baby
Hand Sanitisers
Antibacterial Sprays
Spray Bottles