Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Apricots
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£5.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.50
Usually
£2.50
Highest
£5.50
£5.50
Sizes
Waitrose Dried Apricots
£5.50
Waitrose Dried Apricots
£8.75
Waitrose Dried Apricots
Cheapest
£1.75
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Ready to Eat Dried Apricots 500g
£5.95
£1.19 per 100g
Morrisons
Soft Apricots
£3.05
Asda
Apricots 500g
£4.50
£0.90 per 100g
Tesco
Soft Apricots 250g
£2.80
£1.12 per 100g
Waitrose
Waitrose Chopped Dried Pitted Apricots
£5.50
see more
Reviews
4.3
50 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These apricots are a great teatime treat instead of my usual cakes and biscuits"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose Chopped Dried Pitted Apricots
37
£5.50
Waitrose Ltd
Waitrose Soft Apricots
50
£7.50
Waitrose Ltd
Waitrose Soft Apricots
44
£4.60
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Mango
15
£4.10
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Mango
6
£1.00
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Cranberries
47
£3.50
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Cherries
25
£5.00
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Blueberries
6
£4.00
Waitrose Ltd
Waitrose Dried Pitted Dates
28
£1.90
Waitrose Ltd
Waitrose Duchy Organic Dried Mango
55
£4.65
Related Products
Sainsbury's
Dried Apricots
33
£1.10
£2.75 per 100g
Morrisons
Dried Apricots
£1.15
Whitworths
Dried Golden Malatya Apricots
20
£2.00
£1.43 per 100g
Sainsbury's
Ready to Eat Dried Apricots
13
£5.95
£1.19 per 100g
Whitworths
Bake Chopped Apricots
6
£2.10
£1.50 per 100g
ASDA
Apricots
53
£4.50
£0.90 per 100g
Sainsbury's
Apricots
12
£2.45
£1.23 per 100g
Whitworths
Apricots
£0.50
£0.50 per 100g
Tesco
Apricots
136
£1.80
ASDA
Apricots
8
£1.00
£1.67 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Dried Apricots
Apricots
Dried Fruits
Apricot Halves