Today's Deals
Help Guides
Download App
Matrix
So Silver Purple Shampoo to brighten Blonde Grey and Silver Hair Total Results
300ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£12.14
£4.05 per 100ml
VISIT
Boots
£12.80
£4.27 per 100ml
VISIT
Ebay
£13.80
£4.60 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£12.14
Highest
£31.50
£12.14
Supermarket Alternatives
Superdrug
Extracts Coconut Water Shampoo
£4.00
Sainsbury's
Apple Shampoo 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
Asda
Just Essentials Coconut Shampoo 500ml
£0.85
£0.17 per 100ml
Waitrose
Waitrose Pure Moisture Shampoo
£3.25
Morrisons
Nutmeg Dry Shampoo Fabulously Fruity
£1.85
see more
Reviews
4.7
73 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Matrix
300ml
Matrix
So Silver Purple Toning Pigmented Conditioner For Blonde Grey + Hair
£14.40
£4.80 per 100ml
Matrix
So Silver Purple Toning Set
£46.70
300ml
Matrix
High Amplify Volume Shampoo Total Results
5
£10.00
£3.33 per 100ml
300ml
Matrix
High Amplify Volume Conditioner to Volumise Fine Flat Hair Total Results
2
£9.75
£3.25 per 100ml
300ml
Matrix
Insta Cure Antibreakage Shampoo To Strengthen Total Results
48
£12.78
£4.26 per 100ml
250ml
Matrix
High Amplify Wonder Boost Volume Spray Total Results250 ml
3
£13.95
£5.58 per 100ml
300ml
Matrix
Total Results A Curl Can Dream Cleansing Shampoo For Curly And Coily Hair
16
£12.78
£4.26 per 100ml
300ml
Matrix
Glow Mania Color Shampoo
110
£10.56
£3.52 per 100ml
250ml
Matrix
Glow Mania Glow Keeper Leave-In
109
£14.95
£5.98 per 100ml
300ml
Matrix
Glow Mania Color Conditioner
110
£10.56
£3.52 per 100ml
Related Products
Bleach London
Silver Shampoo
144
£4.75
250ml
Charles Worthington
ColourPlex Toning Violet Shampoo
11
£2.25
£0.90 per 100ml
Phil Smith
Professional Haircare Blonde Toning Shampoo
1
£10.00
500ml
John Frieda
Violet Crush Purple Shampoo
£11.95
£2.39 per 100ml
John Frieda
Blonde Violet Crush Purple Toning Hair Mask
14
£2.00
Plantur
39 Colour Silver Shampoo
16
£10.99
300ml
FUL
Purple Hair Mask Anti-Yellow Toning For Blonde Silver & Bleached
19
£26.66
£8.89 per 100ml
300ml
Aussie
SOS Blonde & Hydrate Purple Shampoo
3,155
£3.64
£1.21 per 100ml
TIGI
Bed Head Serial Blonde Purple Toning Shampoo
£6.50
250ml
Charles Worthington
Colour Plex Toning Violet Conditioner 250ml
14
£2.25
£0.90 per 100ml
Related Searches
Shampoos
Purple Shampoos
Hair Toners