Today's Deals
Help Guides
Download App
Dove
Advanced Care Body Wash Pampering Shea Butter & Vanilla
225ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£3.30
£1.47 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dove prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.30
Highest
£15.99
£3.30
Supermarket Alternatives
Morrisons
Nourish Natural Jojoba & Chamomile Extracts Shower Gel
£0.99
Tesco
Shower Gel Lightly Fragranced 300ml
£0.60
£0.20 per 100ml
Waitrose
Essential Seamoss Shower Gel
£0.75
Good to know
Body Wash is rich and creamy moisturizing
Contains skin-natural nutrients and Renewing MicroMoisture
Absorbs deeply and continuously works with natural renewal process
Has a fragrance of shea butter and warm vanilla scent
Pampers skin with foamy lather
Uses mild cleansers and nourishers to cleanse your skin
Free from sulfate SLES and packaged in recycled plastic bottles
Provides touchably soft skin after use
Vision to help women develop a positive relationship with their appearance
Committed to reducing plastic waste globally
see more
Reviews
4.8
63 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dove
400ml
Dove
Advanced Care Pampering Body Wash
169
£3.75
£0.94 per 100ml
250ml
Dove
Purely Pampering Shea Butter & Vanilla Liquid Hand Wash
45
£1.49
£0.60 per 100ml
90g
Dove
Bar Shea Butter
15
£1.95
£1.08 per 100g
Dove
Pampering Coconut & Shea Butter Wash & Spray Bundle
£7.70
400ml
Dove
Advanced Care Rebalancing Body Wash
48
£3.75
£0.94 per 100ml
400ml
Dove
Advanced Care Replenishing Body Wash
196
£3.75
£0.94 per 100ml
225ml
Dove
Advanced Care Reviving Body Wash
15
£2.20
£0.98 per 100ml
225ml
Dove
Advanced Care Nourishing Silk Body Wash
9
£2.20
£0.98 per 100ml
400ml
Dove
Advanced Care Reviving Pomegranate + Hibiscus Body Wash
20
£4.95
£1.24 per 100ml
450ml
Dove
Purely Pampering Shea Butter & Warm Vanilla Bath Soak
165
£2.50
£0.56 per 100ml
Related Products
500ml
Carex
Advanced Shea Butter Handwash
11
£2.50
£0.50 per 100ml
250ml
Carex
ADVANCED CARE + Shea Butter Antibacterial Handwash
20
£1.00
£0.40 per 100ml
500ml
Baylis & Harding
Goodness Coconut Vanilla & Shea Body Wash
3
£4.00
£0.80 per 100ml
Cussons
Creations Vanilla & Shea Butter Hand Wash Bottled
17
£0.95
500ml
Cussons
Creations Hand Wash- Vanilla & Shea
1
£1.00
£0.20 per 100ml
100ml
Baylis & Harding
Goodness Coconut Vanilla & Shea Body Wash
£2.50
£2.50 per 100ml
500ml
Baylis & Harding
Goodness Coconut Vanilla & Shea Hand Wash
2
£4.00
£0.80 per 100ml
400ml
Palmolive
Thermal Spa Smooth Butter Shower Gel
56
£2.00
£0.50 per 100ml
265g
Ciroa
Vanilla-icious Body Butter
£9.95
£3.75 per 100g
265g
Ciroa
Raspberry & Vanilla Body Butter
£9.95
£3.75 per 100g
Related Searches
Dove
Shower Gels
Body Washes
Cleansers
Skin Cleansers