Today's Deals
Help Guides
Download App
Nutella
Hazelnut Chocolate Spread
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£4.75
£5.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nutella prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.56
Highest
£5.50
£4.75
Sizes
Nutella Hazelnut Chocolate Spread
£4.75
200g
Cheapest
£2.10
£1.05 per 100g
350g
£2.99
£0.85 per 100g
630g
£4.75
£0.75 per 100g
1000g
£5.27
£0.53 per 100g
1kg
£7.00
£0.70 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Hazelnut Chocolate Spread 750g
£3.04
£0.41 per 100g
Sainsbury's
Hazelnut Chocolate Spread 400g
£1.65
£0.41 per 100g
Tesco
Hazelnut Chocolate Spread 400g
£1.65
£0.41 per 100g
Waitrose
Essential Hazelnut Chocolate Spread
£1.90
Good to know
#9 in Chocolate Spreads
Unique recipe featuring smooth texture and unmistakable hazelnut and cocoa taste
Provides families all over the world with pleasurable breakfast experience
Carefully selected ingredients
50 years of providing tasty breakfast
Unique taste and versatility
Unbeatable taste
see more
Reviews
3.3
7 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nutella
Nutella
PLANT BASED VEGAN
22
£4.00
£1.14 per 100g
Nutella
& Go! Hazelnut & Chocolate Spread + Breadsticks Snack
1
£1.35
£2.81 per 100g
Nutella
Hazelnut Spread
£2.99
Nutella
Chocolate & Hazelnut Muffins
£4.50
£0.43 per 100g
Nutella
Chocolate & Hazelnut Muffin
£2.75
Nutella
Chocolate & Hazelnut Frozen Croissant
2
£4.50
£1.32 per 100g
Nutella
Chocolate & Hazelnut Ring Donut
£2.75
£1.38 each
Nutella
Chocolate & Hazelnut Frozen Ring Donut
£4.50
£0.47 per 100g
Nutella
Biscuits Chocolate & Hazelnut Pouch Multipack 20 Biscuits
33
£2.60
£0.05 per 100g
Nutella
Chocolate & Hazelnut Ice Cream Tub
14
£4.50
£0.96 per 100ml
Related Products
Pip & Nut
Chocolate Hazelnut Spread
93
£2.95
£1.79 per 100g
Rhythm 108
Chocolate Hazelnut Spread
10
£4.50
Bonne Maman
Hazelnut Chocolate Spread
195
£2.00
£0.80 per 100g
Jim Jams
No Added Sugar Hazelnut Chocolate Spread
26
£3.00
£0.86 per 100g
Bonne Maman
Hazelnut Chocolate Spread
111
£3.00
£0.83 per 100g
Waitrose Ltd
Essential Hazelnut Chocolate Spread
98
£1.90
Bonne Maman
Crunchy Hazelnut Chocolate Spread
88
£2.75
£1.10 per 100g
Cadbury
Smooth Chocolate Spread
17
£3.00
£0.75 per 100g
Jim Jams
Milk Chocolate Spread 83% Less Sugar
3
£3.00
£0.86 per 100g
Vego
Crunchy Fine Hazelnut Chocolate Spread
2
£4.25
£1.21 per 100g
Related Searches
Nutella
Chocolates
Chocolate Spreads
Spreads