Today's Deals
Help Guides
Download App
PG Tips
Original Tea Bags
464g
160
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£4.50
each
VISIT
Morrisons
£5.00
each
VISIT
Waitrose
£5.50
each
VISIT
Sainsbury's
£5.50
each
VISIT
Tesco
£5.50
each
£4 CLUBCARD
VISIT
Ebay
£6.23
each
VISIT
see 2 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
PG Tips Original Tea Bags
£5.50
240 x
£5.00
£0.02 each
232g
Cheapest
£2.95
£1.27 per 100g
160 x 464g
£4.50
each
400 x 1.16kg
£10.99
each
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Gold 160 Tea Bags
£4.75
Asda
Everyday 240 Tea Bags 696g
£3.17
£0.46 per 100g
Morrisons
Lemon & Ginger Zinger 40's
£1.75
Tesco
80 Teabags 250g
£1.40
£0.56 per 100g
Sainsbury's
Gold Label Fairtrade Tea Bags 500g
£4.15
each
see more
Reviews
4.4
620 reviews from 6 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From PG Tips
1.16kg
PG Tips
Original 400 Tea Bags
51
£8.50
£0.73 per 100g
609g
PG Tips
210 Tea Bags
518
£4.85
£0.80 per 100g
PG Tips
Gold Tea Bags 70
114
£3.75
116g
40
PG Tips
40 Original Tea Bags
736
£2.00
£0.04 per 100g
250g
PG Tips
Loose Tea 80 Cups
575
£2.80
£1.12 per 100g
203g
70
PG Tips
Decaf 70 Tea Bags
971
£2.84
£0.02 per 100g
Related Products
500g
160
Tetley
Original 160 Tea Bags
25
£3.50
each
125g
40
Tetley
Original 40 Tea Bags
7
£1.73
£0.03 per 100g
1.25kg
400
Tetley
Original Tea Bags
19
£8.75
each
200g
80
Twinings
Earl Grey 80 Plant-Based Tea Bags
59
£4.97
£0.03 per 100g
200g
80
Twinings
English Breakfast Tea 80 Plant-Based Tea Bags
93
£2.90
£0.02 per 100g
300g
120
Twinings
Earl Grey 120 Tea Bags
62
£4.00
each
348g
Twinings
Everyday Tea Bags 120
41
£4.00
£1.15 per 100g
100g
40
Twinings
The Earl Grey Plant-Based Tea Bags
62
£2.50
£0.06 per 100g
750g
Typhoo
Tea 240 Tea Bags
25
£3.00
£0.40 per 100g
100g
40
Twinings
English Breakfast Plant-Based Tea Bags
57
£2.50
£0.06 per 100g
Related Searches
PG tips
Tea Bags
Teas
Bags