Today's Deals
Help Guides
Download App
Rowntree's
Fruit Pastille Lollies
65ml
4
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.36
£0.91 per 100ml
VISIT
Morrisons
£2.50
£0.96 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£2.50
£0.96 per 100ml
VISIT
Iceland
£2.50
£0.96 per 100ml
VISIT
Tesco
£2.50
£0.96 per 100ml
VISIT
Waitrose
£2.65
£1.02 per 100ml
2 FOR £4
VISIT
Co-op
£3.20
£1.23 per 100ml
VISIT
see 3 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Rowntree's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.65
Highest
£7.00
£2.36
Sizes
48g
Cheapest
£0.80
£1.67 per 100g
130g
£1.00
£0.77 per 100g
143g
£1.00
£0.70 per 100g
4 x 41g
£1.50
£0.91 per 100g
4 x 65ml
£2.36
£0.91 per 100ml
8 x 65ml, 520ml
Best Value
£2.50
£0.48 per 100ml
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Fruit Spiral Lollies 70ml
£1.29
£0.37 per 100ml
Waitrose
Waitrose 4 Valencia Orange Lollies
£2.85
Asda
Just Essentials by Fruit Flavour Lollies 35ml, 280ml
£1.12
£0.40 per 100ml
Tesco
Rocket Lollies 464ml
£1.39
£0.04 per 100ml
Morrisons
Valencia Orange Ice Lollies
£2.50
Iceland
8 Milk Lollies
£1.50
see more
Good to know
Free from
Artificial Colours, Artificial Flavours and Artificial Preservatives
Made with Fruit Juice
22 kJ, 53 kcal per stick
No artificial colours, flavours or preservatives
Suitable for vegetarians
5 fruit flavoured segments
4 pack
see more
Reviews
4.0
100 reviews from 7 shops
5
4
3
2
1
"I think the overall quality is much lower now"
"These are lovely bur them for my great nephews they love them"
"These lollies are full of fruity flavour and very thirst quenching and fresh tasting"
"Love the fruity taste of the various sections"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Rowntree's
70ml
4
Rowntree's
Fruit Twisties Ice
50
£2.50
£0.89 per 100ml
58ml
6
Rowntree's
Fruit Blaster Ice
14
£2.38
£0.68 per 100ml
65ml
4
Rowntree's
Fruit Pastilles Berries Ice Lollies
13
£2.50
£0.96 per 100ml
70ml
4
Rowntree's
Fruit Stack Ice Lollies
71
£2.36
£0.84 per 100ml
73ml
4
Rowntree's
Watermelon Ice Lollies
120
£2.36
£0.81 per 100ml
41g
4
Rowntree's
Vegan Fruit Pastilles Multipack Sweets
64
£1.80
£1.10 per 100g
115g
Rowntree's
Rowntrees Fruit Pastilles Giant Tube
4
£1.00
£0.87 per 100g
120g
Rowntree's
Fruit Pastilles Squidgers Sweets Sharing Bag
1
£1.00
£0.83 per 100g
320g
Rowntree's
Fruit Pastilles Sweets Carton
2
£3.00
£0.94 per 100g
140g
Rowntree's
Jelly Tots Tangy Sweets Sharing Bag
21
£1.00
£0.71 per 100g
Related Products
80ml
5
Calippo
Mini Strawberry Ice Lollies
81
£2.75
£0.69 per 100ml
75ml
3
Del Monte
100% Juice Orange Ice Lollies
68
£2.50
£1.11 per 100ml
45ml
6
Little Jude's
Milk Lollies
5
£3.50
£1.30 per 100ml
62ml
8
Calypso
Mr. Freeze Jubbly Cola Ice Lollies
5
£1.60
£0.32 per 100ml
70ml
5
Kulfi Ice
Mango Ice Lollies
27
£2.94
£0.84 per 100ml
Remeo
Blackcurrant Ice Lollies
35
£4.50
Remeo
Mango Ice Lollies
28
£4.50
62ml
8
Mr Freeze
Jubbly Strawberry Ice Lollies
5
£1.60
£0.32 per 100ml
70ml
4
Wall's
Twister Berry-Licious Ice Lollies
24
£2.74
£0.98 per 100ml
70ml, 350g
5
ASDA
Fruit Spiral Lollies
19
£1.26
£0.36 per 100ml
Related Searches
Rowntree's
Ice Lollies
Ice Pops
Lollies