Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Mashed Potato
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£0.95
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
Sainsbury's Mashed Potato
Cheapest
£0.95
400g
£1.75
£0.44 per 100g
800g
£2.75
£0.34 per 100g
900g
£2.00
£0.22 per 100g
Reviews
"I think this is one of the worst food products I've bought in a long time"
"This is an excellent product for the price"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
Sainsbury's
Instant Mashed Potato
£1.00
£0.63 per 100g
Sainsbury's
Cheddar Mashed Potato
£2.25
Sainsbury's
Potato Croquettes
£2.40
£0.96 per 100g
Sainsbury's
Sweet Potato Chunks
£1.80
Sainsbury's
Sweet Potato Fries
£2.30
£0.68 per 100g
Sainsbury's
Garlic Potato Wedges
£2.00
£0.50 per 100g
Sainsbury's
Potato Gnocchi
£1.50
£0.30 per 100g
Sainsbury's
Potato Rosti
£2.30
£1.11 per 100g
Sainsbury's
Potato Croquettes
£2.30
£1.05 per 100g
Sainsbury's
Potato Croquettes
£2.10
£0.30 per 100g
Related Products
Aunt Bessie's
Fluffy & Buttery Mashed Potato
£2.90
£0.45 per 100g
FOUR SEASONS
Mashed Potato
£1.19
INSPIRED CUISINE
Mashed Potato
£0.89
Tesco
Mashed Potato
£1.10
£0.24 per 100g
Tesco
Mashed Potato
£1.10
£0.24 per 100g
Tesco
Mashed Potato
£2.00
£0.22 per 100g
Co-op
Mashed Potato
£1.25
£0.31 per 100g
Reeva
Cream Mashed Potato
£0.58
£1.45 per 100g
Morrisons The Best
Creamy Mashed Potato
£5.00
Exceptional by ASDA
Creamy Mashed Potato
£1.37
Related Searches
Sainsbury's