Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Mixed Leaf Salad
180g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.80
£1.00 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
90g
Cheapest
£1.00
£1.11 per 100g
180g
Best Value
£1.80
£1.00 per 100g
Reviews
4.4
165 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I love this selection delicious and fresh - would buy this product agaib"
"This is possibly the worst collection of tasteless foliage I have ever encountered"
"This is definitely my favourite mixed leaf salad"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
90g
Sainsbury's
Baby Leaf Salad
180
£1.00
£1.11 per 100g
250g
Sainsbury's
Sweet Leaf Salad
165
£0.78
£0.31 per 100g
150g
Sainsbury's
Bistro Salad
156
£1.35
£0.90 per 100g
265g
Sainsbury's
Caesar Salad
79
£2.00
£0.75 per 100g
100g
Sainsbury's
Italian Style Salad
236
£1.35
£1.35 per 100g
160g
Sainsbury's
Italian Style Salad
235
£1.80
£1.13 per 100g
280g
Sainsbury's
Chicken Shawarma Salad
£4.75
£1.70 per 100g
285g
Sainsbury's
Beetroot & Feta Salad
£4.75
£1.67 per 100g
Sainsbury's
Prawn Layered Pasta Salad
16
£3.00
175g
Sainsbury's
Tomato & Italian Cheese Salad Bowl
59
£2.00
£1.14 per 100g
Related Products
125g
Florette
Mild Mixed
170
£1.15
£0.92 per 100g
120g
Tesco
Mixed Leaf Salad
93
£1.20
£1.00 per 100g
200g
ASDA
Mixed Leaf Salad
179
£1.17
£0.59 per 100g
100g
Co-op
Mixed Leaf Salad
£1.20
£1.20 per 100g
100g
Morrisons
Mixed Leaf Salad
3
£1.00
£1.00 per 100g
200g
NATURE'S PICK
Mixed Leaf Salad
£0.95
£0.48 per 100g
240g
ASDA
Leaf & Carrot Salad
177
£0.75
£0.31 per 100g
180g
ASDA
Baby Leaf Salad
98
£1.16
£0.64 per 100g
NATURE'S PICK
Crispy Leaf Salad
£0.89
NATURE'S PICK
Sweet Leaf Salad
£0.75
Related Searches
Sainsbury's