Today's Deals
Help Guides
Download App
Trek
Salted Caramel Protein Flapjacks
50g
3
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.75
£1.83 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£3.60
£2.40 per 100g
£2.75 NECTAR
VISIT
Tesco
£3.60
£2.40 per 100g
VISIT
Waitrose
£3.80
£2.53 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Trek prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£3.80
£2.75
Sizes
3 x 40g
Cheapest
£2.75
£2.29 per 100g
3 x 50g
Best Value
£2.75
£1.83 per 100g
Supermarket Alternatives
Tesco
Granola Flapjack Slices 240g
£1.95
£0.81 per 100g
Asda
The Bakery 5 Oaty Flapjacks 135g
£1.62
£1.20 per 100g
Sainsbury's
Flapjack Cake Slices
£1.35
£0.34 each
Good to know
Nutritional
Source Of Fibre
Protein Oat Bar with Salted Caramel Flavoured Topping
Naturally tasty and filling
Rich caramel flavoured topping with a touch of sea salt
Alternative to average cereal bars
Made with natural vegan ingredients
Gluten-free oats
Packed with added plant-based protein
Long lasting energy and fullness
100% plant based ingredients
No artificial sweeteners
see more
Reviews
4.6
60 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"Very tasty topping and dangerously moreish!"
"I love all things salted caramel and this flapjack bar is no exception"
"They are delicious and leave you wanting more!"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Trek
50g
3
Trek
Protein Flapjacks Smooth Lemon
16
£3.60
£2.40 per 100g
50g
3
Trek
White Choc & Raspberry Protein Flapjacks
49
£2.75
£1.83 per 100g
50g
3
Trek
Cocoa Oat Protein Flapjacks Multipack
31
£3.60
£2.40 per 100g
50g
3
Trek
Peanut Butter Protein Flapjacks
12
£3.60
£2.40 per 100g
50g
Trek
Gluten Free Cocoa Oat Protein Flapjack
27
£1.65
£3.30 per 100g
50g
3
Trek
Cocoa Oat Protein Flapjacks
30
£2.75
£1.83 per 100g
50g
3
Trek
Protein Flapjacks Biscoff
88
£2.75
£1.83 per 100g
44g
3
Trek
High Protein Biscoff Bars
46
£4.95
£3.75 per 100g
44g
Trek
High Protein Biscoff Bar
7
£1.85
£4.20 per 100g
44g
3
Trek
High Protein Choc Caramel Bars
46
£4.95
£3.75 per 100g
Related Products
50g
Tassimo|Trek
Trek Gluten Free Salted Caramel Protein Flapjack
24
£1.85
£3.70 per 100g
40g
4
Nature Valley
Protein Salted Caramel Nut Cereal Bars
89
£2.50
£1.56 per 100g
35g
Grenade
Protein Bars Salted Caramel
366
£2.15
£6.14 per 100g
40g
Fulfil
Chocolate Salted Caramel Protein & Vitamin Bar
3
£2.10
£5.25 per 100g
40g
3
Eat Natural
Protein Peanuts Almonds & Salted Caramel Fruit & Nut Bars
13
£2.18
£1.82 per 100g
400g
Quaker
Protein Salted Caramel
120
£3.75
£0.94 per 100g
500ml
UFit
Salted Caramel Protein Shake
60
£2.50
£0.50 per 100ml
19g
5
Skinny
Crunch Light Salted Caramel Bars
234
£0.94
£0.99 per 100g
Eat Natural
Protein Packed Salted Caramel & Peanuts Bars with 3 Fruit & Nut Bars
8
£2.00
Skinny Brands
Skinny Protein Salted Caramel Bars (5Pack)
145
£1.77
Related Searches
Trek
Cereal Bars
Protein Bars
Flapjacks
Oat Bars