Today's Deals
Help Guides
Download App
Twinings
Superblends Sleep Tea Bags
30g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.75
£9.17 per 100g
VISIT
Waitrose
£2.75
£9.17 per 100g
VISIT
Asda
£3.47
£11.57 per 100g
VISIT
Tesco
£3.80
£12.67 per 100g
VISIT
Co-op
£4.50
£15.00 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Twinings prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.75
Usually
£3.80
£2.75
Supermarket Alternatives
Asda
Asda Camomile Tea 40 Bags
£1.66
Sainsbury's
Camomile Tea Bags 120g
£3.50
£0.04 per 100g
Tesco
Camomile Infusion 40 Bags 60g
£1.75
£2.92 per 100g
Waitrose
Waitrose Camomile Infusion Tea Bags
£1.25
Good to know
#3 in Sleep Teas
#3 in Camomile Teas
Passion Flowers are exotic looking plants with bright purple flowers
Vanilla comes from little pods containing tiny black seeds and has a smooth and sweet flavour
Camomile is a daisy like flower which creates a delicate golden infusion with a slightly sweet, floral taste
Superblends is a blend of camomile, passionflowers, apple and vanilla flavourings
The blend tastes like a touch of comforting sweetness with a dash of cinnamon
Passion Flower contributes to normal sleep.
see more
Reviews
4.7
26 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Twinings
Twinings
Superblends Sleep with Spiced Apple & Camomile 20 Tea Bags
16
£3.80
60g
Twinings
Superblends Sleep Spiced Apple Big Pack 40 Tea Bags
22
£5.80
£0.24 per 100g
37g
Twinings
Superblends Wellbeing Collection Variety Pack 20 Tea Bags
19
£2.75
£0.37 per 100g
33.3g
Twinings
Superblends Wind Down Collection 20 Tea Bags
21
£2.75
£0.41 per 100g
30g
Twinings
Superblends Sleep Valerian Tea Bags 20
21
£2.75
£0.46 per 100g
30g
Twinings
Superblends Calm Camomile & Vanilla Tea Bags
38
£2.75
£0.46 per 100g
40g
Twinings
Superblends Metabolism Green Tea & Nettle Bags
18
£2.75
£0.34 per 100g
Twinings
Superblends Defence with Citrus Ginger & Green Tea 20 Tea Bags
18
£2.75
35g
Twinings
Superblends Digest Tea Bags
20
£2.75
£7.86 per 100g
30g
Twinings
Superblends Focus with Mango & Pineapple Tea Bags
11
£3.47
£11.57 per 100g
Related Products
ASDA
20 Bed Time Camomile & Passion Flower with Spiced Apple Tea Bags
£0.89
27g
Tetley
Super Herbal Sleep Camomile & Vanilla Tea Bags
13
£1.86
£0.38 per 100g
ASDA
Green Tea & Mint 20 Tea Bags
29
£0.75
Morrisons
Sleep 20 Tea Bags
£1.90
Dragonfly Tea
Pure Green Mountain 20 Tea Bags
10
£2.88
Dragonfly Tea
Moonlight Jasmine 20 Tea Bags
11
£3.20
Dragonfly Tea
Swirling Mist 20 Tea Bags
6
£3.20
100g
Tetley
Green Tea with Lemon 50 Tea Bags
15
£1.99
£0.04 per 100g
40g
Pukka
Organic Wild Apple & Cinnamon 20 Tea Bags
68
£3.00
£7.50 per 100g
40g
Tesco
Relax Camomile & Passionflower 20 Herbal Tea Bags
7
£1.75
£4.38 per 100g
Related Searches
Twinings
Tea Bags
Teas
Bags
Sachets