Today's Deals
Help Guides
Download App
Dairylea
Cheese Slices
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£1.85
£1.40
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dairylea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.40
Usually
£1.50
Highest
£1.85
£1.85
Sizes
Dairylea Cheese Slices
£1.85
8 x 150g
Cheapest
£1.25
£0.10 per 100g
16 x 300g
£2.25
£0.05 per 100g
Supermarket Alternatives
Morrisons
Cheesy Slices 170g
£1.25
£0.74 per 100g
Tesco
Cheese Slices 255g
£0.83
£0.02 per 100g
Sainsbury's
Cheesy Slices 200g
£1.25
£0.06 per 100g
Iceland
7 Smoked Cheese Slices 150g
£3.28
£2.19 per 100g
Asda
10 Mozzarella Slices 220g
£2.00
£0.91 per 100g
see more
Good to know
#8 in Cheddar Cheese Slices
#9 in Sliced Cheeses
Made with milk and cheese
Heated and blended into 8 slices
Good source of calcium
No artificial colours, flavours or preservatives
Creamy taste
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.7
7 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I think it's just a matter of individual taste"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dairylea
Dairylea
Light Cheese Slices 8x18.75g
13
£1.25
£0.10 per 100g
Dairylea
Strip Cheese 8's
3
£2.50
£0.22 per 100g
Dairylea
Cheese Spread
40
£2.25
£0.83 per 100g
Dairylea
Lunchers Ham n Cheese
2
£1.00
£1.54 per 100g
Dairylea
Lunchers Chicken & Cheese
99
£1.00
£1.67 per 100g
Dairylea
Cheese Spread Triangles
100
£1.25
£0.13 per 100g
Dairylea
Lunchables Ham 'n' Cheese
83
£1.60
£2.46 per 100g
Dairylea
Dunkers Nachos Cheese Snack Multipack
21
£2.08
£1.61 per 100g
Dairylea
Cheese Spread Triangles
105
£2.25
£0.06 per 100g
Dairylea
Dunkers Nachos Cheese Snacks
18
£2.50
£0.97 per 100g
Related Products
Mlekovita
Emmentaler Cheese Slices
1
£4.50
£0.90 per 100g
Port Salut
Cheese Slices
42
£2.74
£2.28 per 100g
Lindahls
Protein Cheese Slices
45
£1.50
£1.20 per 100g
Leerdammer
Original Dutch Cheese Slices 8
137
£2.00
£0.16 per 100g
Applewood
Cheese Slices
42
£2.40
£1.50 per 100g
Leerdammer
Light Dutch Cheese Slices 8 Slices
210
£1.85
£1.16 per 100g
Mexicana
Original Hot Cheddar Cheese Slices
27
£2.94
£1.84 per 100g
Jarlsberg
Original Cheese Slices
30
£1.91
£1.19 per 100g
Cathedral City
Mature Cheddar Cheese 6 Large Slices
121
£2.00
£0.22 per 100g
Sierpc
Krolewski Cheese Slices
£1.90
£1.41 per 100g
Related Searches
Dairylea
Cheeses
Cheese Slices
Slices